A1 Basket

Ηχητικα

Ακαδημιες

Παλικαρίσια πρόκριση! (VIDEO & PHOTOS)

Χορταστικό θέαμα με πλούσιες ευκαιρίες και απρόσμενη εξέλιξη, επιφύλασσε η αναμέτρηση του Μαντινειακού απέναντι στον Πανιώνιο Μεγαλόπολης για την 3η Αγωνιστική του Κυπέλλου Αρκαδίας! Χατ-τρικ σε 12 λεπτά από τον Παναγιωτίδη (82', 92', 94'!!!)

->Ο Μαντινειακός κρατούσε μέχρι το δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, την υπόθεση πρόκριση στα χέρια του, ωστόσο ο Παναγιωτίδης με δύο γκολ σε ισάριθμα λεπτά, έστειλε το ματς στην παράταση!

Ας πάρουμε όμως τα πράγματα από την αρχή: Στο 13' ο Ζόγκολι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι άνοιξε το σκορ για τον Μαντινειακό.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό, χάνοντας αρκετές ευκαιρίες, ωστόσο στο 38' ο Πυργούδης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας της Μαντινείας!

Ωστόσο το σκηνικό άλλαξε άρδην στην επανάληψη: Ο Πανιώνιος Μεγαλόπολης είχε την κατοχή και πιέζοντας στο μισό γήπεδο, μείωσε σε 2-1 με τον Παναγιωτίδη στο 82' ύστερα από φάση διαρκείας! Πέντε λεπτά αργότερα, ο Θεοδωρακόπουλος, ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο, με ψηλοκρεμαστό σουτ, έκανε το 3-1 για την ομάδα του Γιάννη Αποστολόπουλου!

Παρ' όλα αυτά ο Παναγιωτίδης με δύο ισάριθμες κεφαλιές (Στο 92' ύστερα από εκτέλεση κόρνερ) και στο 94' με κεφαλιά εντός μεγάλης περιοχής, έστειλε το ματς στην παράταση...!

Εκεί καμία ομάδα δεν φρόντισε να ρισκάρει ώστε να σημειώσει κάποιο πιθανό γκολ ώστε να αποκτήσει προβάδισμα, με αποτέλεσμα όλα να κριθούν στην διαδικασία των πέναλτι!