ΑΚΟΥΣΤΕ
LIVE

Αρκαδια 93.8 απο τους συντακτες του arcadia938.gr

Στις Βρυξέλλες ο Χρήστος Λαμπρόπουλος (pics)

O Αναπληρωτής Περιφερειάρχη με ευθύνη τα αντικείμενα Συντονισμού-Οικονομικών-Προγραμματισμού, Χρήστος Λαμπρόπουλος, συμμετείχε στο 9ο Συνέδριο Δίκαιης Μετάβασης που πραγματοποιήθηκε στις Βρυξέλλες, το διήμερο 16-17 Απριλίου.

Οικογενειακή πεντάρα (VIDEO)

Ο Αστέρας επικράτησε με 5-2 της Κ20 σε φιλική αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε το πρωί του Σαββάτου (08/10) στο κεντρικό γήπεδο του "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης".

Στο πρώτο ημίχρονο οι Stanisavljevic, Gondo και Τσιλιανίδης ήταν οι κύριοι εκφραστές του επιθετικού παιχνιδιού του ΑΣΤΕΡΑ. Στο 5ο λεπτό ο Σέρβος μεσοεπιθετικός με μπαλιά στην πλάτη της άμυνας έβγαλε τετ α τετ τον Τσιλιανίδη, ο οποίος με ωραίο πλασέ άνοιξε το σκορ.

Το 2-0 έγινε με πλασέ του Gondo έπειτα από ωραία ασίστ του Igor, ενώ στο 32' ο Stanisavljevic με απίθανο σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στην απέναντι γωνία του Τσιφτσή για το 3-0. Στο 35' ο Gondo σκόραρε για δεύτερη φορά στην αναμέτρηση, αυτή τη φορά με αριστερό βολέ μέσα από την περιοχή, μετά από κάθετη του Τσιλιανίδη.

Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με φοβερό γκολ από τον Μπαστιάνο, ο οποίος με αριστερό σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα πρώτα στο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα του Αθανασιάδη.

Στο δεύτερο μέρος ο Καλτσάς σκόραρε με ωραία ενέργεια και δυνατό σουτ, ενώ για την Κ20 ο Μπαστιάνος και πάλι με ωραίο σουτ έπειτα από ασίστ του Συρεγγέλα διαμόρφωσε το τελικό 5-2.

ΟΙ ΑΡΧΙΚΕΣ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΠΡΩΤΗ ΟΜΑΔΑ: Αθανασιάδης, Igor, Μπέρτος, Sefil, Γιαννούλης, Τσουκαλάς, Hamdani, Τσιλιανίδης, Mazza, Stanisavljevic, Gondo.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Donnarumma, Farina, Dudu, Καλτσάς, Pochi Chavez.

Κ20: Τσιφτσής, Παπαγγελής, Ζήσης, Ευαγγέλου, Κουρτέσης, Κυριακόπουλος, Μακροστέργιος, Κώτσιρας, Νικολακόπουλος, Συρεγγέλας, Δουβίκας.